Egy mezei kötvény jobb mint a hedge fundok
2011.02.17. 21:04
Az alábbi indexek a hedge fundok teljesítményét mutatják be stratégiák szerint csoportosítva. A kiindulópont 2003 áprilisa, amikor a piac egy komoly mélypontot ért el és nagy, a mostani válságig tartó, felívelésbe kezdett.
Hedge fundok teljesítménye stratégiák szerint és inv. grade bond index:
Szembeötlő, hogy a nyersanyag stratégiák kivételével minden stratégia rosszabbul teljesített mint a befektetési minősítésű (investment grade) kötvények. Van egy olyan érzésem, hogy a mediákban felkapott egy-két kiemelkedő hedge fund teljesítményét szem előtt tartva a felületes szemlélő hajlamos felülbecsülni a hedge fundok átlagos teljesítményét.
Természetesen felmerül az a kérdés is, hogy ilyen teljesítményért érdemes-e évi 2%-os fix díjat és 20%-os síkerdíjat fizetni.
Érdekes, hogy a merger arbitrage stratégia évről évre hozott egy nagyon stabil 7% körüli hozamot. Ezen a területen talán tényleg létezhetett valamiféle arbitrázs lehetőség -- az arbitrázs hozamok ugye nem korrelálnak a piaci hozamokkal. Ennek a stratégiának a hozamai arra is emlékeztetnek, hogy hedge fundba igazából nem feltétlenül azért fektet az ember, hogy orbitális hozamokat érjen el, hanem azért, hogy legyen a portfoliójában valami, ami nem korrelál a többi eszközzel. Említésre méltó, hogy a legtöbb stratégiához képest a makro stratégia se bukott olyan nagyot a válság alatt. A makro hozamok azonban azóta lefelé tendálnak.
Az S&P 500 ezen a grafikonon jobb oldalt úgy 1.500 magasságában lenne, tehát a legtöbb hedge fund stratégia ez idő alatt a részvénypiacot is alulteljesítette.
Az indexek a Hedge Fund Research HRFX index családjából valók.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
TopK 2011.02.18. 17:35:35
Az azonban igaz, és nincs benne semmi meglepő hogy a legtöbb HF-be értelmetlen pénzt rakni
penzugyimesek 2011.02.22. 21:32:18
Bár az LQD ETF valóban esett 20%-ot a Lehman csőd után, de ezt az esést követő két hónapban vissza is nyerte. Éves szinte a 20%-os esés meg sem jelent.
www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=LQD:CI
TopK 2011.02.22. 21:50:00
penzugyimesek 2011.02.22. 21:58:49
De az S&P 500-hoz is hasonlíthajuk a dolgok. Az, mint írtam, 1.500-nál lenne jobb oldalt.